top of page

Yusuf FIRAT ‘la Meditasyon

 

Kendini Tanı – 4. Bölüm:

 

Acaba verdiğimiz kararlardan mutlu olmak mümkün müdür? ... Bu sorunun cevabı teorik olarak EVET olmasına karşın her zaman evet değildir.

 

Buradaki sorun kendimizi yeterince tanımamaktan ve bilememekten kaynaklıdır. Büyük şairimiz YUNUS EMRE’nin dizelerinde dediği gibi “Bir ben var bende benden içeri” aslında her şeyi en doğru ve en kısa şekilde anlatmaktadır.

 

İçimizde bilinçaltımızda olan gerçek benliğimiz yani karakterlerimizdir. Bilinçaltımızda neler olduğunu bilmek öğrenmek ve bunları kullanmak çok kolay değildir. Bu yüzden insanlık tarihinin en başından itibaren tüm büyük düşünürler daima insanın kendi kendini keşfetmesini en büyük ve en önemli keşif olarak görmüşlerdir. Tüm mesajlarında kendilerince buldukları yöntemleri ve metotları bizlere aktarmaya çalışmışlardır.

 

Eğer gerçek karakterlerimizin neler olduğunu anlayabilirsek ve kendimizi eğitebilirsek o zaman verdiğimiz kararlardan mutlu olabiliriz. Acaba bilinçaltımıza ulaşmak neden bu kadar zordur? Bir insanın kendi kendine verebileceği en güzel hediye MEDİTASYON dur.

 

17 Ağustos 2017

 

Yusuf FIRAT

bottom of page