top of page

Dolunay Bizi Nasıl Etkiliyor?

 

Dolunay oluşurken etkisini yaklaşık bir hafta öncesinden hissettirmeye başlar, bir hafta sonrasına kadar da sürdürür. İnsanlarda, hayvanlarda, huzursuzluk, stres, uykusuzluk artar. Dolunay tesiriyle insanlarda tedirginlik fazlalaşır, uyku düzenleri bozulur, sabahlara kadar uykusuz geceler devam eder. Uyusalar bile kâbuslarla dolu rüyalar görürler.

 

Dolunay evresinde kıskançlıklar artar. Olmayan bir şeyler varmış gibi görünür, yalanlara inanılır, doğrular beğenilmez. Uykusuz geçen geceler, stresli günler insanları bunalıma sokar. Sevilmemiş, istenmemiş hissine kapılıp mahzun olursunuz. Bu dönemde kıskançlıklar, ayrılıklar, ihanetler fazlalaşır. Hayatınızdan çıkarmanız gereken fakat çıkaramadığınız insanlar size daha çok acı vermeye başlar.

 

Dolunay evresinde haritasında özel bir açı olmayan tüm kadınlar daha doğurgan ve anaç olurlar. Dolunaylar aklımızın duygularımızı kontrol edemediği, duygularımızın çok kuvvetli olduğu zamanlardır. Cinayet, kontrolsüz davranışlar, kazalar çok görülür. Bilinçaltına açılan bir kapıdır dolunay.

 

Dolunayın Zararlı Etkilerinden Nasıl Korunuruz?

Ya Bâtın gibi Ay esmaları sizi rahatlatabilir. 
Yada Ay (Moon) Mantra https://www.youtube.com/watch?v=ff0oZEzi1C8gerginlikleri kısmende olsa azaltır. Üst üste 3 kez dinleyebilirsiniz. Olayları hafif atlatırsınız, azda olsa bilinçlenme sağlar ve bilinçlenme sayesinde koruma getirir.

 

Karma Astrolog
Esin ÖKTEM FIRAT

bottom of page