top of page

 

Hayatınızda bunları bilir ve hayatınıza uygularsanız daha iyi ve kaliteli bir hayatı yaşamayı başarırsınız:

 

1-Aklınızdaki sadece bir düşünce ve düşünceler değişebilir.  Hayatınızdaki her şey bir düşünce ile başlar. Hayatınız da yanlış bir şeyler varsa düşüncelerinizi değiştirin.

 

2-Gücünüz sadece şuanda vardır. Sadece şuana sahipsiniz, geçmiş yaşandı ve bitti, gelecek gelecek mi? Belli değil. O halde gücünüzü ve enerjinizi şu an için kullanmalısınız.

 

3-Kendinizi sevmelisiniz. Siz kendinizi sevmez ve değer vermezseniz kimse sizi sevip, size değer vermeyecektir.

 

4-Hepimiz tekâmülümüzü tamamlamak için bu gezegende belli bir yerde, belli bir anda ve belli bir ailede dünyaya geldik. Bu dünyanın sınav dünyası olduğunu unutmayacağız ve bu sınavları vermek için elimizden gelenin en iyisiniz yapacağız.

 

5-Kendinizi affedin. Yaşadığınız olumsuz olaylar ve yaptığınız yanlışlar için kendinizi affedin. Kendinizi affetmezseniz başkalarını da affedemezsiniz.

 

6-Çevrenizdekileri affedin. Affetmediğiniz her kişi ve her olay sizinle birlikte gelecektir. Sırtınızda bir çuval taşla gezer misiniz? Gezseniz bile yorulmaz mısınız? O halde bu yükle yaşamak da sizi yoracaktır. Yüklerinizi bırakın, çevrenizdekileri affedin ve hafifleyin.

 

7-Hiç kimseye ve yere bağımlılık yaratmayın. Hayatınızdaki herkes bir gün gidecektir. Bunu kabul edip yaşamınızı sadece kendiniz için yaşayın. Bir yere bağımlı kalırsanız, dünya görüşünüz o yerle kısıtlı olur ve tekâmülünüz daha kısıtlı bir alanda gerçekleşir. Gezin, insanları tanıyın, kültürleri öğrenin, farklılıkların bu dünyanın zenginliği olduğunun farkına varın.

 

8- Aklımız her zaman te sonsuz akla bağlıdır. Hepimizi yaratan evrensel bir gücün varlığının farkındayız. Bu güce verdiğimiz ismin bir önemi yoktur. Allah, Tanrı, God, Elohim, Tengri, Brahma, verdiğimiz isim onun var olduğunu ve bizleri yaratmış olduğu gerçeğini değiştirmez. Onun bize aktardığı bilgilerden en iyi şekilde yararlanmamız gerekir.

 

9- Farkındalık düzeyiniz yükseldikçe, tekâmül sınavlarınızda daha kolay olmaya başlayacaktır. Hayatın, çevrenizin, yaşamınızın farkında olun.

 

10- Yaptığınız her türlü iyilik size olumlu olarak geri dönecektir. Çevrenizde yardıma ihtiyacı olan insanlara yardım edin. Hayvanları koruyup, kollayın, onlara yiyecek ve su verin. Birine kapıyı açın, bir çocuğun başını okşayın. Merak etmeyin bunların hepsi bedava size maddi külfet getirmez.

 

11- Paraya bu kadar fazla değer yüklemeyin. Unutmayın ki para icat edilmeden öncede insanlar bir şekilde hayatlarını idame ettiriyordu. Tüketici olmak yerine üretici olmayı öğrendiğinizde paraya bu kadar bağımlı olmayacaksınız.

 

12- Eskileri hayatınızdan çıkarın. Hiç kullanmadığınız eşyaları evinizde saklamak sadece eski enerjileri hayatınızda tutmaktır. Bu durumda yeni ve sağlıklı enerjiye yer kalmayacağı için hayatınız hep nasılsa öyle devam edecektir. Eski eşyaları, gereksiz insanları hayatınızdan çıkartmadığınız takdirde neden hayatım değişmiyor diye sormayın ve hayatınıza bir göz atın.

 

Sevgiler…

 

Esin ÖKTEM FIRAT

bottom of page