top of page
101.jpg

9 Ocak 2024 – Salı

Ay Yay burcunda ilerliyor. Gün boyunca etkili olacak Merkür Neptün karesi zihnimizin dağınık, düşüncelerimizin değişken ve karışık olacağı bir güne işaret ediyor.

Uluslararası konular, inançlar, hayat görüşleri ve kültürel farklılıkların ön plana çıkacağı bugün bakış açımız mantık çerçevesinin dışına çıkabilir. Olayları daha geniş bir açıdan ama kendi anlamak istediğimiz gibi değerlendirebiliriz. Yani önyargılarla fanteziler aynı anda devreye girebilir ve hayal gücümüz bize oyun oynayabilir. Bu durum daha çok toplumsal anlamda sıkıntı getirecek gibi görünüyor. Önümüzdeki 3 gün dış güçler, hayali düşmanlar, abartılmış dostluklar, komplo teorileri, mucizeler, sahte kahramanlıklar, olumlu olumsuz her türlü kafa karıştırıcı söylem gündeme gelirken yalan haberler ve dezenformasyon toplumsal karışıklıklara neden olabilir.

Bireysel anlamda ise dikkatsizlik, unutkanlık ve yanlış anlamalar kaynaklı hatalara açık olacağız. Ayrıca yolu şaşırma, kaybolma, eşya kaybetme, kargoları yanlış yere gönderme, hesap hatası yapma, siparişlerde, yol bileti ve rezervasyonlarda, rota hesaplamada karmaşa riski yüksek. Bunun yanında Neptün suyun her hali, sıvılar, gaz ve kimyasallarla ilgilidir. Merkürle sert açısı bunlar kaynaklı iletişim, ulaşım ve eğitim aksaklıklarına neden olabilir.

Bugünün özelinde Ayın da bu açıya katılıp boşluğa gireceği akşam saatleri, özellikle de saat 21.25 sonrası bu etkiler çok daha yoğun hale gelecektir. Mecbur kalmadıkça akşam yolculuk yapmamakta fayda var.

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page