top of page

9 Mayıs 2022 – Pazartesi

Ay Aslan burcunda ilerliyor. Erken saatlerde devrede olacak Ay-Güneş karesinin etkisiyle güne biraz gergin ve isteksiz başlamış olabiliriz. Gün boyunca fiziksel enerjimiz yüksek olsa da duygusal motivasyonumuz biraz düşük olacak gibi görünüyor. Güne adapte olmakta, birikmiş iş yükümüz varsa taşımakta zorlanabiliriz.

Ayın Satürnle karşıtlık oluşturacağı öğlen sonrasında bu yorulduğunu ve zorlandığını hissetme hali daha da belirgin hale gelebilir. Bu nedenle sıcakkanlı ve samimi tavırlar yerini soğuk, mesafeli davranışlara bırakabilir. Beklediğimiz iş ve onaylarla ilgili gecikme yaşanması, beklediğimiz açıklamaların gelmemesi, adım atmak, harekete geçmek için uygun şartların oluşmaması gibi birtakım engellerle de karşılaşabiliriz.

Ayın saat 15:39 sonrasında boşlukta ilerleyecek olması da aynı şeyi gösteriyor, yani bekleme durumunda kalacağımıza işaret ediyor. Kısaca bugün yeni bir iş, durum, süreç, yatırım başlatmak, önemli kararlar almak, ya da önemli görüşmeler yapmak için uygun görünmüyor. Ay boşluğa girmeden önce girişeceğimiz işler çok zor ve sıkıcı ilerleyebilir, engeller ve yasal sorunlarla uğraşmamız gerekebilir. Ay boşluktayken başlayacağımız işler ise ya hiç ya da bizim istediğimiz gibi sonuçlanmayabilir.

 

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE

bottom of page