top of page
090.jpg

9 Ekim 2023 – Pazartesi

Ay Aslan burcunda ilerliyor. Ayın Jüpiterle oluşturduğu sert açının etkisiyle güne hayli enerjik bir ruh haliyle başlıyoruz. Ancak abartı ve dengesizlik ön planda olacak. Sabah saatlerinde kararlar ve tavırlarda aşırıya kaçma riski yüksek.

 

Öğlen saatlerinde Güneş ve Chironun desteğiyle dengelenebiliriz. Ancak Mars ve Pluto arasında oluşan sert açı bugün tam derecede kesinleşiyor, yani etkisi zirveye çıkıyor. Önümüzdeki 4 gün boyunca da etki azalsa da devam edecek. Bu da bireysel olarak dengeli olmanın ve enerjimizi doğru kullanmanın çok önemli olacağı anlamına geliyor. Çünkü toplumsal alanda, kontrolümüz dışında zorlu olaylar meydana gelebilir. Yüksek ama dengesiz bir enerjiye, kinle kamçılanmış öfkeye ve gaddarlığa işaret eden bu açı şiddet, silahlı çatışma, patlama, kaza, terör eylemi, hava ve toprak kaynaklı afet riskinin arttığını gösteriyor.

 

Çok zorlu, mücadele, inat ve yüksek enerji gerektiren bir işimiz varsa öğlen ve sonrasını değerlendirebiliriz. Bu saatlerde fiziken ve ruhen daha güçlü ve sağlıklı hissedebilir, daha dengeli ve kontrollü davranabilir, ailemizden ve mevki olarak güçlü kişilerden destek bulabiliriz. Ayın Uranüsle sert açılanacağı akşam saatleri ise kontrol dışı, sıra dışı ve beklenmedik olaylara fazla açık olacak.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE

bottom of page