top of page
111.jpg

9 Aralık 2023 – Cumartesi

Ayın Akrep burcunda ilerlediği bugün güçlü ancak zaman zaman da keskin duygular ve kararlılık ön planda olacak.

Ayın Satürnden destek alacağı öğlen ve öncesi genel olarak sakin geçebilir. Sabırlı, disiplinli ve kontrollü davranacağımız bu saatlerde kararlarımız da daha temkinli olacaktır. Daha güvenilir ve uygulanabilir planlar yapabilir, paramızı daha kontrollü harcayabilir, ev ve aileyle ilgili sorumlulukları sıkılmadan, yorulmadan yerine getirebiliriz.

Ayın Venüsle kavuşup Jüpiterle karşıtlık oluşturacağı öğlen sonrasında ise keyfimize ve isteklerimize düşkün, talepkâr ancak tembel bir ruh haline bürünebilir, fazla rahat, kontrolsüz, disiplinsiz, güvenilmez tavırlar sergileyebiliriz. Kendi isteklerimizi fazla önemserken karşı tarafın ihtiyaçlarını yok saymak, kendi payına düşen sorumlulukları yerine getirmemek, paylaşmamak, aile bütçesini kendine harcamak, kontrolsüz yemek içmek ve alışveriş yapmak, sürekli ilgi beklemek, kısaca aşkta ve parada bencillik ayrılık getirmese de ilişkilerde kısa süreli gerginliklere neden olabilir. Ayrıca maddi şansın açık olacağını ancak paranın geldiği gibi keyfe harcanacağını söyleyebiliriz.

Ayın Merkürden destek alacağı akşam saatlerinde daha mantıklı kararlar almamız ve daha rahat iletişim kurmamız mümkün. Alışverişler, siparişler, seyahat planlamaları ve rezervasyonlar için bu saatler daha uygun olacak. Ayrıca sosyal ortamlara, etkinliklere katılabilir, sevdiklerimizle, dostlarımızla bir arada olacağımız, keyifli ve kaliteli sohbetlerle ilişkilerimizi geliştireceğimiz güzel bir gece geçirebiliriz.

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page