top of page
81111.jpg

7 Mart 2024 – Perşembe

Ayın Kova burcunda ilerlediği bugün etrafımızda, arkadaş çevremizde ve toplumda olanlara karşı fazlasıyla ilgili ve duyarlı olacağımızı söyleyebiliriz. Ancak Ayın Plüton ile kavuşumda olduğu gündüz saatlerinde, daha çok da öğlen ve öncesinde gereğinden fazla hırslı, hatta konuya göre takıntılı davranma ihtimali hayli yüksek.

Bizi rahatsız eden ama hakkında çok da yorum yapmadığımız konularda, içten içe biriktirdiğimiz öfke varsa açığa çıkabilir. Özellikle de toplumsal alanda duyduğumuz haberlere karşı tahammül ve sabrımızın zorlandığını hissedebiliriz. Olumlu olarak değerlendirirsek, kontrollü davranabilirsek hırs ve kararlılık başarı da getirebilir.

Diğer taraftan Mars ve Chiron arasında uyumlu bir açı oluşuyor. Bu da madden ve manen yaralı olduğumuz durumlarla ilgili bugün harekete geçebileceğimizi, birtakım kayıplarımızı telafi edebileceğimizi, ayrıca hem fiziksel hem de ruhsal açıdan şifalanabileceğimizi gösteriyor.

Akşam saatlerinde Ay Jüpiterle sert bir açı oluşturacak. Duygusal aşırılık, tavırlarda abartı, yeme içme, eğlenme, harcama gibi konularda sınırını bilmeme, fazla iddialı, iddiacı ve savruk davranma anlamına gelen bu açı etrafımızda olan biten olaylara ya da dostlarımızın hayatlarına fazla müdahil olabileceğimiz ve gereksiz polemiklere girebileceğimiz konusunda uyarıyor.

 

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page