top of page
8 agu.jpg

7 Ağustos 2023 – Pazartesi

Ayın Boğa burcunda ilerleyeceği bugün huzur, güvenlik, para ve konfor ihtiyacı ön plana çıkarken Güneş ve Jüpiter arasında oluşan zorlu kare açı beklenti ve taleplerimizin abartılı noktaya gelebileceğini gösteriyor.

Yani huzurlu olmak ve kendimizi güvende hissetmek için daha çok paraya ihtiyaç duyabiliriz. Bu da bizi para konusunda daha talepkâr, daha hırslı bir hale getirebilir, kazanmak için daha fazla risk alabiliriz. Ayrıca kendimizi iyi hissetmek için yemeye, içmeye, eğlenceye, güzel ve gösterişli kıyafetlere, altına, mücevhere, pırıltılı eşyalara yönelebiliriz. Bütçemizi aşmamızın ötesinde savurganlık yapabilir, olmayan parayı harcayabilir, borçlanabiliriz. Jüpiter Güneş arasındaki kare açı aynı zamanda fiyatların da hızla yükselebileceği anlamına geliyor. Tabi birileri kaybederken birileri de kazanacak. Uç noktalarda kazanç ve kayıplar yaşanabilir.

Aslında bu açı bir çeşit işaret fişeği gibi çalışacak. Yukarıda bahsettiğim etkiler Ağustos ayının geri kalanında devam edecek. Varlık içinde yaşayan, savurganca harcayan, görgüsüzlük ve gösteriş yapanlar ile yokluk çekenler arasındaki uçurum çok fazla göz önünde olacak. Bu ay şahit olduklarımız sinirlerimizi fazlasıyla zorlayabilir.

Bugünün özelinde; akşam saatlerinde etkili olacak Satürn desteği sorumluluklarımızı hatırlatarak kendi kendimizi frenlememizi sağlayabilir. Ayrıca aile büyüklerinden, bizden yaşça büyük ve tecrübeli insanlardan değerli tavsiyeler ve destek gelebilir.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE

bottom of page