top of page
600.jpg

6 Şubat 2024 – Salı

Güne başladığımızda Yay burcunda ilerleyen Ay saat 08.07 - 15.09 arasında boşlukta kalacak ve ardından boşluktan çıkarak Oğlak burcuna geçecek. Ayın erken saatlerde Neptünle oluşturduğu sert açının etkisi boşlukta olduğu süre boyunca da devam edecek.

Dolayısıyla Ay Oğlak burcuna geçene kadar değişkenlik, kararsızlık, belirsizlik ön planda olacak. Enerjimiz ve ruh halimiz iniş çıkışlı, düşüncelerimiz düzensiz, tavırlarımız ise istikrarsız ve güvenilmez olabilir. Dikkat dağınıklığı, dalgınlık, unutkanlık ve uyku hali yaşayabiliriz. Bu saatlerde yalan, yanlış ve taraflı haberler hızla yayılabilir. Dolayısıyla önemli kararlar, görüşmeler, alışverişler, yatırımlar, hesaplama ve dikkat gerektiren işler için Ayın boşluktan çıkmasını beklemekte fayda var.

 

Diğer taraftan Venüs, Ay düğümleriyle sert açı oluşturuyor. Gün genelinde geçmiş ilişkilerimiz, insanlarla yaşadıklarımız, kırgınlıklarımız sık sık aklımıza gelebilir. Geçmişte yaşadığımız problemlerin tercihlerimizi ve gelecek planlarımızı etkileme riski yüksek. Bu nedenle özel ve sosyal ilişkiler ile bire bir ortaklıklar konusunda karar vermek için de uygun bir günde değiliz.

 

Gece yarısından sonra Jüpiter ve Satürnün desteğini alacağız, ayrıca Güneş Ay Düğümleri ile uyumlu açılar oluşturacak. İbadetler, dilekler, enerji ve şifa çalışmaları için bu saatler hayli verimli görünüyor. İlla bir karar vermemiz gerekiyorsa yine bu saatleri tercih edebiliriz.

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page