top of page
701.jpg

6 Nisan 2024 – Cumartesi

Balık burcunda ilerleyen Ay gündüz saatlerinde Mars ve Satürnle kavuşacak. Akşam saatlerinde ise Jüpiter ve Uranüsten destek alacak. Gündüz saatlerinde kendimizi sıkışmış hissedebilir, duygularımızı ve enerjimizi kontrol etmekte zorlanabiliriz. Bu saatler adım atıp geri çekilerek, heveslenip sonra kendi kendimizi bloke ederek geçebilir. Olumlu anlamda değerlendirirsek mantıklı planlar yaparak, sabırla çalışarak amacımıza ulaşabiliriz.

Ancak bir taraftan da Mars ve Satürn iki kötücül gezegen kavuşuma ilerliyorlar, ayrıca Koç burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması yaklaşıyor. Bu da önümüzdeki süreçte global anlamda gerginliklere açık olduğumuz anlamına geliyor. En dikkat çeken konular ise ülkeler arası savaş, ekonomik çalkantı, su, kimyasallar ve nükleer kaynaklı felaket. Yani kişisel olarak bu güçlü enerjiyi yapıcı bir şekilde kullanarak başarıya yönlendirebiliriz ancak toplumsal alanda bu biraz zor görünüyor. Hafta sonu bu açıdan hayli riskli.

Ayrıca Venüs ve Plüton uyumlu açı oluşturuyor. Sevdiklerimiz ve isteklerimiz konusunda girişken, hırslı, inatçı ve tutkulu olacağımız hafta sonunda ilişkilerimiz güçlenebilir. Ancak bu açı da aynı zamanda hırs, kararlılık ve gözü karalık vereceğinden yukarıda bahsettiğim çatışmacı, savaşçı enerjileri besleyecek.

Bugünün özelinde Ayın Jüpiter ve Uranüsten destek alacağı akşam saatlerinde daha rahat ve keyifli hissedebilir, sevdiklerimizle birlikte eğleneceğimiz ve sosyalleşeceğimiz ortamlara girebiliriz.

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page