6 Mayıs 2022 – Cuma

Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ay-Chiron karesinin etkisiyle güne biraz yorgun ve kırgın bir halde başlamış olsak da Ayın art arda gelecek uyumlu açıları sayesinde hızla toparlanıp enerji kazanacağız.

Ay sabah saatlerinde Uranüsle, öğlen saatlerinde Güneş ve Marsla, gece saatlerinde ise Neptünle uyumlu açılar oluşturacak. Diğer taraftan Merkür gün boyunca Venüsle uyum içinde olacak. Gündüz saatlerinin hayli enerjik ve hareketli geçeceğini, birçok işimizi hızla ve beceriklilikle halledeceğimizi, akşam saatlerinde ise sakin ve romantik bir ruh haline bürüneceğimizi söyleyebiliriz.

Gün boyunca iletişim rahat akacak, girişken, samimi ve sıcakkanlı tavırlar ön plana çıkacak gibi görünüyor. Bu durum ilişkilerimizi olumlu yönde etkileyecektir. Tanışmak, samimiyetimizi artırmak, sorun yaşadığımız kişilerle aramızı düzeltmek, mevki sahibi kişilerden destek istemek, güzel ve destekleyici, teşvik edici konuşmalar yapmak için bugünü değerlendirebiliriz. Ancak fazla açık, net, diplomasiden uzak ve teklifsiz konuşmalar resmi ortam ve diplomatik ilişkilerde, resmi olması gereken açıklamalarda biraz sorun çıkarabilir ya da eleştirilere neden olabilir.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE