top of page

5 Şubat 2024 – Pazartesi

Ayın Yay burcunda ilerlediği bugün yaşam enerjimizin güçlü, umudumuzun da yüksek olacağını söyleyebiliriz. Ay, Güneş ve Chironun arasında oluşan uyumlu açılar bu pozitif ruh halinin sağlığımıza da olumlu yansıyacağını gösteriyor. Hem ruhsal hem de fiziksel olarak şifalanma, özgüven kazanma, birtakım kayıpların telafi ya da itibar iadesi gibi olumlu gelişmeler anlamına gelen Güneş Chiron altmışlığının etkisi 3 gün sürecek.

Ancak aynı süreçte Venüs Chrion arasında oluşan sert açı da etkili olacak. Bu da özel ve sosyal ilişkilerde kırgınlıklara işaret ediyor. Bir seçim yapmak zorunda kalabiliriz. Ne kadar seversek sevelim bizi kıran, ruhsal olarak aşağı çeken insanları kırmak pahasına bir karar verebilir ya da açıkça konuşabiliriz.

Diğer taraftan Kova burcuna geçen Merkür, Plüton ile kavuşuyor. Olaylara daha farklı bir açıdan bakacağımız, sosyal ve toplumsal konularla daha fazla ilgileneceğimiz, gelişmeleri merakla takip edeceğimiz ve fikrimizi paylaşmakta daha istekli olacağımız bir döneme giriyoruz.

Merkürün Plüton ile kavuşması ise önümüzdeki 4 gün haber trafiğinin yoğun olacağını, toplumsal alanda önemli gelişmeler ve açıklamalar duyacağımızı, öğrendiklerimizin zihnimizi altüst edebileceğini ve fikirlerimizin değişebileceğini gösteriyor.

 

Aynı şekilde bizim sözlerimiz de daha fazla etkili olacaktır. Ama şu da var söylenenler kadar söylenmeyenler de büyük etki yaratabilir. Yani bizden bir şeylerin saklanması, altında yatanlara odaklanmamıza ve çözene kadar üstüne gitmemize neden olabilir.

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page