top of page

5 Nisan 2024 – Cuma

Sabah saatlerinde Kova burcunda ilerleyen Ay saat 08.40 – 14.13 arasında boşlukta kalacak ve ardından Balık burcuna geçecek. Dolayısıyla öğlen sonrasına kadar sürecek zaman diliminde kararsızlık, hedefsizlik, belirsizlik oluşabilir. Diğer taraftan iletişim yoğun olacak ve keyifli akacak diyebiliriz.

Ay Balık burcuna geçtikten sonra olaylara daha duygusal bir bakış açısıyla yaklaşabiliriz. Manevi yönümüzün güçlü olacağı öğlen sonrası ve akşam saatlerinde yardım etmek, paylaşmak, insanlarla kaynaşmak, birlik beraberlik içinde bir bütünün parçası olmak bizim için önemli hale gelebilir. Ayın Marsla kavuşuma ilerlediği gece saatleri hayli enerjik ve hareketli geçebilir.

 

Balık burcunda ilerleyen Venüs 29 Nisana kadar kalacağı Koç burcuna geçti. Venüs bu burçta zararlı kabul edilir, aşk, sevgi, ilişkiler ve beğenilerde, ayrıca maddi konularda fazla girişken, talepkâr, zaman zaman bencil ve risk almaya meyilli bir yapıya işaret eder. Olumlu anlamda ilişkilerde cesareti ve girişkenliği artıracak, bir türlü başlayamayan ya da ilerlemeyen ilişkileri canlandıracaktır. Para kazanma fırsatı da getirebilir ancak gelen parayı tutmak biraz zor görünüyor. Kişisel harcamalar yüzünden ilişkilerde gerginlikler çıkabilir, çiftler birbirini bencillikle suçlayabilir.

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page