top of page
411.jpg

4 Ocak 2024 – Perşembe

Gün boyunca Terazi burcunda ilerleyecek olan Ay gündüz saatlerinde Güneş ve Chiron ile sert açılar oluştururken akşam saatlerinde Merkürden destek alacak.

Gündüz saatleri ilişkiler açısından gergin geçecek gibi görünüyor. Özellikle de aile ilişkileri ve iş yerinde ast üst ilişkileri konusunda dikkatli olmakta fayda var. Karşılıklı inatlaşmalar, kaprisli tavırlar, yetki tartışmaları ve evrak işleri gibi nedenlerle ilerlemekte zorlanabiliriz. Ayrıca kendimizi hem bedenen hem de ruhen kırgın hissetmemiz mümkün. Güvendiğimiz insanların bizi kolayca kırabileceğini görmek biraz sinir bozucu olabilir.

Ayın Merkürle uyumlu ilerleyeceği akşam saatlerinde iletişim rahat akacaktır. Kendimizi kolaylıkla ifade edebilir, varsa yanlış anlamaları düzeltebilir ve gün içinde yaşadığımız anlaşmazlıkları çözebiliriz. Eğeleneceğimiz, sosyalleşeceğimiz, yeni bilgiler edineceğimiz ve yeni insanlar tanıyacağımız etkinliklere katılabiliriz.

Yay burcunda ilerleyen Mars 13 Şubata kadar kalacağı Oğlak burcuna geçiyor. Bu süreçte Mars hedeflere ulaşma azmi ile uzun süreli odaklanma, sabır ve efor gerektiren işlerde mücadele gücünü artıracak. Ancak bir taraftan da dünyasal hırsları, maddi güç, kariyer ve saygınlık arzusunu kamçılayacak. Yani zaman zaman amaçlarımız inat ve takıntı haline gelebilir. Öyle ki duygusal bağları görmezden geldiğimizi, ailemizi ve sevdiklerimizi ihmal ettiğimizi, ruhen ve bedenen kendimizi hırpaladığımızı fark etmeyebiliriz.

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page