4 Mayıs 2022 – Çarşamba

Ay İkizler burcunda ilerliyor. Gündüz saatleri Ay-Satürn üçgeninin etkisiyle duygusal olarak sakin geçecek gibi görünüyor. Diğer taraftan Mars-Uranüs altmışlığı da kesinleşeceğinden fiziksel enerjimizi dengelemek ve doğru şekilde kullanmak da kolay olacaktır. Ayrıca yapıcılık, özgünlük, çalışkanlık ve cesaret anlamına gelen bu açı bayramın son gününe kalan iş ve sorumlulukları, hızla ve beceriklilikle halledebileceğimizi gösteriyor.  

Ay-Neptün karesinin etkili olacağı öğlen sonrasında kısa süreli bir kararsızlık, dalgınlık ve uyku hali yaşansa da genel olarak bugün enerjimizin yüksek olacağını söyleyebiliriz. Ancak yine de yola çıkacakların tedbirli olmasında fayda var, öğlen sonrasında dikkatsizlik, yolu ve işaretleri karıştırma, saati unutma, eşyaları kaybetme gibi sıkıntılar yaşanabilir.

Gece saatlerinde etkili olacak Ay-Jüpiter karesi ise fazla yemek içmek, çok konuşmak, atmak abartmak, haberleri çarpıtarak yaymak, galeyana gelmek getirmek gibi abartılara ve bunlar kaynaklı duygusal krizlere dikkat çekiyor.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE