top of page
blue.jpg

4 Kasım 2023 – Cumartesi

Ayın Aslan burcunda ilerlediği bugün yaşam enerjimiz ve motivasyonumuz hayli yüksek olacak. Coşkulu, özgüvenli, girişken hallerimizle dikkat çekebilir, özel ve sosyal hayatımızda daha sosyal ve samimi tavırlar sergileyebiliriz.

Ancak bugün, hafta sonu boyunca etkili olacak 2 önemli karşıtlık kesinleşiyor. Bunlardan biri aşk, ilişkiler, beğeni ve alışverişlerde etkili olacak Venüs Neptün karşıtlığı, diğeri ise düşünce ve tavırlarda, iletişim ve ulaşımda, organizasyonlar, alışverişler, ticari ve elektronik işlemlerde etkili olacak Merkür Uranüs karşıtlığı.

Bu karşıtlıklar işlerimizi de ilişkilerimizi de biraz karıştırabilir. En önemli sorunlar ise dikkatimizin dağılması, olayları görmek istediğimiz gibi görme, taraflı olma, ani tavırlarla kafamıza göre davranma ve aklımıza geleni filtrelemeden konuşma olacak gibi görünüyor. Beklenmedik durumlarla karşılaşabilir ve yine beklenmedik tepkiler verebiliriz.

İletişim, ulaşım ve organizasyonlarda, banka ve ödeme sistemlerinde karmaşa çıkabilir. Tuhaf kazalar, aksilikler, elektronik sistemlerde bozulmalar, elektrik arızaları, siber saldırılar gündeme gelebilir. Ayrıca kafamıza esip satın aldığımız ürünleri sonrasında beğenmeyebiliriz ya da düşündüğümüz gibi çıkmaması nedeniyle hayal kırıklığına uğrayabiliriz.

  

İlişkilerde ise uç noktaları üst üste yaşayıp şoklanmış gibi hissetmemiz mümkün. Bir tarafta aşk, sevgi, şefkat, acıma, yardım etme isteği diğer tarafta hiç fark etmediğimiz bir durumun aniden açığa çıkması ve hayal kırıklığı yaratması. Örneğin sevdiğimiz, tavırlarına bahane uydurduğumuz kişinin patavatsız bir davranışıyla ya da yardım ettiğimiz kişinin dolandırıcı çıkması, mağdur görünenin aslında olmaması gibi ilginç durumlarla karşılaşabiliriz.

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page