top of page
411.jpg

4 Aralık 2023 – Pazartesi

Ayın Başak burcunda ilerlediği bugün yapılacak işlerimize odaklanabiliriz. Ancak Ayın Satürnle karşıt konumda olacağı öğlen öncesinde engellerle ve gecikmelerle karşılaşabilir, ilerlemekte zorlanabiliriz. Genel bir isteksizlik, keyifsizlik ve motivasyon düşüklüğü yaşamamız da mümkün.

Ay öğlen sonrasında, gece saatlerine kadar sürecek zaman diliminde, önce Merkürle ardından da Jüpiterle uyumlu bağlantılar kuracak ve gökyüzünde büyük toprak üçgeni oluşacak. İletişim, eğitim, ulaşım, taşımacılık, ticaret, her türlü alışveriş ve finansal işlemlerde verimlilik anlamına gelen bu açı şansımızın da açık olacağını gösteriyor. Önemli görüşme, yazışma, tanıtım, duyuru ve başvuruları da bu zaman diliminde rahatlıkla yapabiliriz. Alım satım işlemleri ve yatırımlardan maddi kazanç elde edebiliriz.

Ayın Marsla sert açı oluşturacağı gece saatlerinde ise şartlar tam tersi yönde değişebilir. Gerginliklere, kavga ve kazalara açık olacağımız bu saatlerde dikkatimiz dağılabilir. Bir anlık öfkeyle yanlışa düşebiliriz.

Diğer taraftan akşam saatlerinde Venüs, yönettiği Terazi burcundan, zararlı çalışacağı Akrep burcuna geçiyor. Bu geçişle birlikte ilişkilerde uzlaşmacı, adil, nazik tavırlar yerini şüpheci, kıskanç, baskıcı, kinci tavırlara bırakabilir. Aşkta ve parada harislik, takıntı ve aşırı sahiplenici davranışlar artabilir. Aynı zamanda hırsızlık, gasp, adam kaçırma, alıkoyma ile finansal ve cinsel suçlarda artış riskine işaret eden bu geçiş 29 Aralık tarihine kadar sürecek.

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page