top of page
302.jpg

3 Nisan 2024 – Çarşamba

Sabah saatlerinde Oğlak burcunda ilerleyen Ay saat 08.41 – 12.08 arasında boşlukta kalacak, yani hiçbir gezegenle olumlu olumsuz bir bağlantı kurmayacak. Ardından da Kova burcuna geçecek. Ayın son açıları Venüs ve Neptünle uyumlu olduğundan boşluk saatlerinde sakin, huzurlu ve genel olarak keyifli hissedebiliriz. Ancak hedefsizlik, belirsizlik, dalgınlık yaşanabilir, odaklanma sorunları ile uyku ve tembellik isteği artabilir. Bu saatler yeni bir iş veya süreç başlatmak için uygun olmayacaktır.

 

Ay Kova burcunda ilerleyeceği öğlen sonrasında Plüton ile kavuşum halinde olacak. Çok daha kararlı olacağımızı ve her ne ile uğraşıyorsak ona rahatlıkla odaklanacağımızı söyleyebiliriz. Ancak bir taraftan da fazla hırslı davranabilir ve çekişmeye girebiliriz. Plüton daha çok toplumsal konularda etkili olduğundan toplumsal çekişmeler, hırs ve rekabet tetiklenebilir.

 

Diğer taraftan Venüs ve Neptün kavuşum halinde olacak. Bu da güzel duyguları, sevgi, şefkat ve idealizmi, ruhani bakış açısını güçlendirecek. Haftanın geri kalanında etkili olacak bu kavuşum özel ilişkilerde romantizmi ön plana çıkarırken sosyal ve toplumsal ilişkilerde empati, yardımlaşma, dayanışma, birlik beraberlik içinde olma ve ortak duygularda birleşme gibi yapıcı tavırları destekleyecek.

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page