top of page

3 Kasım 2023 – Cuma

Gün boyunca Yengeç burcunda ilerleyecek olan Ay gündüz saatlerinde Mars, Merkür ve Uranüsle, akşam saatlerinde ise Venüs ve Neptünle uyumlu açılar oluşturacak.

Gündüz saatleri koşuşturma içinde, biraz telaşlı ama hayli verimli geçecek gibi görünüyor. Enerjimizin, gücümüzün yerinde olacağını, birçok işimizi hızla ve istediğimiz şekilde sonuçlandıracağımızı söyleyebiliriz. İletişim uyumlu akarken ulaşmak istediğimiz insanlara rahatlıkla ulaşabilir ve görüşmelerden olumlu sonuçlar elde edebiliriz. Ayrıca reklam, tanıtım ve pazarlama işleri, alışverişler ve pazarlıklar verimli geçebilir.

Özel ve sosyal ilişkilerimizin uyumlu ilerleyeceği akşam saatlerinde ise kendimizi hayli keyifli hissedebilir, sevdiklerimizle bir arada olacağımız güzel bir gece geçirebiliriz. Sevgi, şefkat, anlayış ve yardımlaşma duygusu ön planda olacak.

 

Günün olumsuz açısı ise bugün kesinleşecek ve 3 gün etkili olacak Güneş Jüpiter karşıtlığı. Jüpiter iyicil olduğundan bunu kötücül olayların işareti olarak yorumlayamayız. Ama Jüpiterin büyütme etkisinin olumsuz çalışacağını öngörebiliriz. Kazanırken durmayı bilmemek, yerken doymayı bilmemek, harcarken sınırını bilmemek gibi abartı ve aşırılık kaynaklı sorunlara açık olacağız. Fazla özgüvenli davranabilir, atıp tutabilir, tutamayacağımız sözler verebilir, aşırı risk alabilir ve kaybedebiliriz. Kaybetmesek bile kazandığımızı tutmakta zorlanabiliriz. Bugün ve hafta sonu makul olmaya, mantık sınırlarını aşan her şeye şüpheyle bakmaya özen göstermeliyiz. Jüpiter halen retro, karşıtlığın etkisiyle fanatizm, hırs ve aşırı sahiplenme ciddi toplumsal sorunlara neden olabilir.

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page