top of page
fm29.jpg

29 Eylül 2023 – Dolunay

Bugün saat 12.57 de Koç burcunun 6. derecesinde dolunay gerçekleşiyor. Dolunay önümüzdeki 15 gün etkili olacak. Dolunay zamanları olayların netleştiği, sonuçların alındığı, gizli kapaklı durumların açığa çıktığı zamanlardır. Bu dönem olaylar hızla gelişebilir ve zaman bize çok hızlı akıyormuş gibi gelebilir.

Gizli kalmış konuların hızla açığa çıkması merak duygumuzu giderse de şok etkisi de yaratabilir. Özellikle de ilişkiler alanında. Hızlı başlayıp hızla biten ilişkiler, birbirine hiç uymayan çiftler, aldatmalar, skandallar, ilişkiler kaynaklı krizler, intiharlar, cinayetler… Bunları sadece aşk ilişkileri olarak düşünmeyin. Aşk, iş, para, cinsellik konulu karmaşık ilişkiler ağı açığa çıkabilir. Liderlerin ve tanınmış kişilerin dahil olacağı skandallar gündeme gelebilir.

Dolunayda en baskın enerji ateş enerjisi. Önümüzdeki 15 gün hayli girişken olacağımızı gerek iş gerekse ilişkiler olsun duygusal olarak neye odaklandıysak olayları başlatmakta zorlanmayacağımızı söyleyebiliriz. Heyecanlı, sıcakkanlı, samimi yaklaşımlarla çabuk kaynaşmaya, kolay iletişim kurmaya, yeni ilişkilere başlamaya açık olacağımız bu dönem çabuk sinirlenip kavgaya tutuşmaya da hazır olacağız.

Bunun yanında silahlı çatışmalar, kazalar, patlama ve yangınlar açısından da riskli bir dönem. Diğer taraftan sağlıkla ilgili gizli kalmış durumlar da hızla açığa çıkabilir. Bu durum hem bireysel hem de toplumsal anlamda mümkün. Geçirdiğiniz ufak çaplı bir kaza sinsice ilerleyen ve farkında olmadığınız bir sağlık sorununun açığa çıkıp şifalanmasına vesile olabilir. Ama şunu da belirtmek gerek daha çok cerrahi çözümler gündeme gelebilir.

Ayrıca ateşli hastalıklara, baş ve bel ağrılarına, tansiyon problemlerine, kulaklar, gözler, böbrekler gibi daha çok baş ve bel bölgesindeki sorunlara da açık bir dönem olacak. Bu bölgeleri etkileyen ya da yüksek ateşle seyreden salgın hastalıklar hızla yayılabilir.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE

bottom of page