top of page

25 Temmuz 2023 – Salı

Günün büyük çoğunluğunda Terazi burcunda ilerleyecek olan Ay saat 18.06 - 19.56 arasında boşlukta kalacak ve ardından Akrep burcuna geçecek.

Ay öğlen öncesinde Merkürle, öğlen sonrasında ise Venüsle uyumlu açılar oluşturacak. İletişimin açık, ilişkilerin uyumlu olduğu bu saatlerde okumamız, öğrenmemiz, bağlantı kurmamız gereken her iş, görüşme ve alışveriş rahat ilerleyebilir. Geçmişte tanıdığımız insanlardan destek ya da işimize yarayacak bir bilgi de gelebilir.

Akşamüzeri Ay, Pluto ile sert bir açı oluşturacak ve boşluğa girecek. Boşluk saatleri kısa süreli olsa da belirsizlikler nedeniyle biraz sıkıntılı geçebilir. Ay kurduğu bu bağlantıyla Pluto ve Ay Düğümleri arasında kesinleşmiş olan sert açıyı tetiklemiş olacak. Bu da toplumda daha önce yaşanmış sarsıcı olayların tekrarlanması ya da bu olayların gündeme gelmesi, dolayısıyla da korkuların tetiklenmesi anlamına geliyor.

Ayın Akrep burcunda ilerlediği gece saatlerinde ise Ay ve Güneş arasında sert bir açı oluşuyor. Plutonun etkisi daha çok toplumsal alanda olduğundan birebir bizi etkilemese de neden olduğu kaygı ilişkilerimize kapris ve uyumsuzluk olarak yansıyabilir.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE

bottom of page