top of page
601.jpg

24 Nisan 2024 – Dolunay

Akrep burcunun 4. Derecesinde dolunay gerçekleşti. 15 gün etkili olacak. Dolunay zamanları bir şeylerin açığa çıktığı, olayların netleştiği, sonlandığı, girişimlerin sonuç verdiği zamanlardır. Sağlık ve ilişkiler üzerinde daha fazla etkilidir.

 

Akrep burcu ise gizli kapaklı, gizemli olanla, kriminal olaylarla, sezgilerle, yer altıyla, ölüm ötesi ve okült konularla, cinsellik, miras, borçlar ve parayla ilgilidir. Önümüzdeki 2 haftalık sürecin hem bireysel hem de toplumsal anlamda ilginç gelişmelere gebe olduğunu söyleyebiliriz.

Sırlar biraz da problemli bir şekilde açığa çıkabilir, üstü kapatılmış suçlar, aşk, para ve cinsellikle ilgili skandallar gündeme gelebilir. Plütonun dolunayla sert bir açısı mevcut. Bu da açığa çıkan çarpıklıkların toplumda infial yaratacak boyutta olabileceği anlamına geliyor. Ayrıca gizlice takip edilerek, gözetlenerek, elektronik sistemler, hesaplar, şifreler, dijital materyal ele geçirilerek sırların ortalığa saçılması mümkün. Yani birtakım suçlar yine suç işlenerek açığa çıkabilir.

Sadece suçlar olarak düşünmemek lazım. Bu dönem gizli kapaklı yapılana, gizemlere, tabu kabul edilen konulara fazlasıyla ilgi artacak. Dolaysıyla bu didikleme ve ifşa etme merakından herkes özellikle de liderler, ünlüler, iş adamları, hayatı merak edilen insanlar payını alacak gibi görünüyor. Özel hayata pek de saygı duyulmayacağını söyleyebiliriz.

Suçların yanında suçluları ve hapishaneleri de çok konuşabiliriz. Hapishanelerden isyan ya da mahkumlar arasında çatışma haberleri gelebilir. Tuhaf arıza, karışıklık ve hata kaynaklı karmaşalar yaşanabilir, suçluların kaçması, karışıklık nedeniyle salıverilmesi gibi olaylar gündeme gelebilir. Yurtlar, kışlalar, hastaneler ve bakımevlerinde sorunlar, büyük çaplı arıza ve kazalar yaşanması da mümkün.

Ayrıca gasp, hırsızlık, cinsel taciz, ısrarlı takip, istediğini alamayınca şiddete yönelme, intikam almaya çalışma gibi olumsuzluklara fazla açık bir dönem. Sırrınızı, paranızı ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmamanızı, ayrıldığınız ya da reddettiğiniz kişilere karşı da mesafeli davranmanızı öneririm.

Jenerasyon gezegenleri bu dönem fazla etkili. Bu nedenle biz bireysel olarak ne kadar sakin, uzlaşmacı ve yapıcı davransak da toplumsal gelişmelerden kendimizi sıyıramayabiliriz. Ayrıca birbirimizin ruh halinden fazla etkileneceğiz. Bizi bireysel olarak etkilemese bile çok fazla şeye birlikte tepki gösterebiliriz. Üzülmek, sevinmek, öfkelenmek, kinlenmek gibi duyguları topluca uç noktalarda yaşayabiliriz.

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page