top of page
2411.jpg

24 Eylül 2023 – Pazar

Mars ve Chironun birbirine karşıt olacağı bugün Oğlak burcunda ilerleyen Ay her ikisiyle de sert açılar oluşturarak bu zorlu açının etkisini daha da belirgin hale getirecek. Güne başladığımızda kendimizi hem ruhsal hem de fiziksel olarak yorgun ya da hasta gibi hissedebilir, etrafımıza karşı mesafeli ve ters tavırlar sergileyebiliriz.

Öğlen sonrasında Uranüsün desteğiyle enerjimiz artabilir. Sevdiklerimizden gelecek jestler, dostlardan gelecek alternatif teklifler, ilgimizi çekecek etkinlikler ve ilginç haberler modumuzun tamamen değişmesini sağlayabilir. Akşam saatleri ise Neptünün desteğiyle sakin, anlayışlı ve huzurlu bir ruh haliyle geçebilir.

Ancak Ay saat 23.06 da boşluğa girmeden önce Pluto ile kavuşacak, aynı saatlerde Mars Chiron karşıtlığı da kesinleşecek. Enerjimiz yine dengesizleşebilir. Sağlam ilişkilerde bir problem olmayacaktır ancak pamuk ipliğine bağlı ilişkilerde, sorunların çözülmek yerine üstünün kapatıldığı ilişkilerde krizler patlak verebilir. Ayrıca kin, nefret gibi yorucu ve tehlikeli duygular su yüzüne çıkabilir.

Karşıtlık etkisiyle gün boyunca kavga ve kazalara, patlama ve yangınlara, fiziksel ve duygusal yaralanmalara açık olacağız. Ama özellikle öğlen ve öncesi ile gece saatleri bu açıdan biraz daha riskli görünüyor.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE

bottom of page