top of page
2411.jpg

24 Eylül 2022 – Cumartesi

Ay Başak burcunda ilerliyor. Bu durum her ne kadar detaylara önem verme, sistemli ve düzenli olma, olaylara mantık ve verimlilik odaklı bakma anlamına gelse de bugün kesinleşecek Venüs-Neptün karşıtlığı aksi bir duruma işaret ediyor.

 

Gün boyunca fazla romantik ve hayalperest olabilir, hatta herhangi bir konuda gerçeği fark etsek bile sırf sevdiklerimize olan zaafımızdan kanmayı seçebiliriz. Abartılı bir şekilde iyi niyetli olma, gerçeklerden kaçma, kendini kandırma, her şeyin altında ya çok acıklı ve melankolik ya da çok iyicil ve romantik bir sebep bulma, hayır diyememe, yerken içerken alışveriş yaparken kendini frenleyememe, alkole, şekerli gıdalara, lezzetli yiyeceklere düşkünlük, sevdikleri yönünde tarafgir davranma… Bugün pek de gerçeklere odaklanacak ve doğru seçimler yapacak gibi görünmüyoruz.

Akşam saatlerinde etkili olacak Ay-Mars karesi duygusal gerginliklerin yanında, eleştiriye tahammül edememe ve çabuk kavgaya tutuşma riskine işaret ediyor. Ayrıca dikkatsizlik kaynaklı kazalara da açık olacağız. Ancak etkinin kısa süreli olacağını söyleyebiliriz. Ardından devreye girecek Ay-Uranüs üçgeni gündemimizin hızla değişeceğini ve beklenmedik, şaşırtıcı gelişmelerin ilgimizi başka yöne çekeceğini, ayrıca sevdiklerimizden gelecek sürpriz ve jestlerin keyfimizi yerine getirebileceğini gösteriyor.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE

bottom of page