top of page
230.jpg

23 Şubat 2024 – Cuma

Gün boyunca Aslan burcunda ilerleyecek olan Ay saat 07.19 sonrasında boşlukta kalacak. Yani hiçbir gezegenle bağlantı kurmayacak, bir anlamda başına buyruk olacak. Ama boşluğa girmeden önce Uranüsle oluşturduğu sert açının etkisi boşluk saatlerinde de devam edecek.

Dolayısıyla ruh halimizin değişken, kararlarımızın istikrarsız ve tavırlarımızın da zaman zaman fazla tepkisel, çoğunlukla da tutarsız olacağı bir gündeyiz. Genellikle şartlar da değişken olacak. İşler sonuçlanmayabilir, beklediğimiz haberler gecikebilir. Bugün yeni bir işe başlamak, yeni bir süreç başlatmak, önemli görüşmeleri yapmak ya da karar almak için uygun olmayacaktır.

Diğer taraftan Merkür bugün burç değiştiriyor ve Kova burcundan 10 Marta kadar kalacağı Balık burcuna geçiyor. Merkür bu burçta zararlıdır, şöyle ki düşünceler duygulardan fazla etkilenebilir, sezgiler mantığın önüne geçebilir, hayal gücü boşlukları doldururken olayları anlamak istediğimiz gibi anlamamıza neden olabilir.

Ayrıca dalgınlık, unutkanlık, dikkatsizlik, düşüncelerde değişkenlik, fazla hayal kurma, kolay etki altında kalma, mistik konulara fazla dalma, mantıklı bağlantılar kurmak yerine ruhsal öğeler arama, evhama kapılma ve gerçekte var olmayan olaylar yaratma gibi olumsuzluklar yaşanması mümkün. Yalan yanlış çarpıtılmış haberlere, dolandırıcılıklara, unutkanlık kaynaklı sorunlara açık bir dönem olacak. Bunun yanında hayal gücü ve yaratıcılık gerektiren işler, duygulara hitap edilmesi gereken konuşmalar, sanat, özellikle de edebiyat için verimli bir dönem.

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page