top of page
241.jpg

23 Ocak 2024 – Salı

Bugün Yengeç burcunda ilerleyecek olan Ay gündüz saatlerinde Satürn ve Jüpiterle uyumlu açılar oluşturacak, akşam saatlerinde ise Merkürle karşıt konumda olacak.

Ev, aile ve çocuklarla ilgili konuların, sorumlulukların ve maddiyatın ön planda olacağı bugün çalışkan bir modda olacağımızı söyleyebiliriz. Gündüz saatlerinde sabırlı, dayanıklı ve kararlı, aynı zamanda da şanslı olacağız. Yapılması gereken birçok iş ve sorumluluğu kolaylıkla tamamlayabiliriz. Onay gerektiren işler ve resmi işlemler de kolay ilerleyebilir. Maddi kazanç elde edebilir, iş ve uygun alım satım fırsatlarıyla karşılaşabiliriz.

Ayın Merkürle karşıtlık oluşturduğu akşam saatlerinde ise bu kadar sabırlı ve kararlı davranamayabiliriz. Duygularımızla mantığımızın çelişmesi içten içe bizi rahatsız ederken bu durum iletişim tarzımıza da yansıyabilir. Niyetimiz bu olmasa bile tartışmalara girebilir, inada bindirebiliriz. Çocuk, ebeveyn, genç yaşlı çatışmaları da yaşanabilir.

Diğer taraftan Venüs bugün Yay burcundan ayrılıp 16 Şubata kadar kalacağı Oğlak burcuna geçiyor. Bu geçiş hem maddi konular hem de ilişkiler alanında önümüzü görmenin, sağlam adımlar atmanın ve güvende olmanın bizim için önemli hale geleceği, aşk, ilişkiler, beğeniler ve maddi konularda risk almaktan pek hoşlanmayacağımız, maceraya atılmayacağımız, güvenli ve geleneksel olanı tercih edeceğimiz bir döneme işaret ediyor. 

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page