top of page

23 Aralık 2023 – Cumartesi

Gün boyunca boğa burcunda ilerleyen Ay öğlen sonrasında Uranüsle kavuşacak, akşam saatlerinde ise Venüsle karşıt konumda olacak.

Dolayısıyla bugün beklenmedik gelişmelere ve özellikle de ilişkiler alanında çıkacak krizlere açık olacağımızı söyleyebiliriz. İstikrarsız davranışlar, isyankarlık, uyumsuzluk ilişkilerin gerilmesine neden olabilir. Birimizin beğendiğini diğeri beğenmeyebilir, birimizin gitmek istediği bir yere diğeri gitmek istemeyebilir ya da birimizin görüşmek istediği arkadaş grubuyla diğeri görüşmek istemeyebilir. İlişkilerde özgürlük ve bireysellik talepleri kıskançlık krizlerini de beraberinde getirebilir.

Bu isyankar tutum ve değişiklik isteği beğenilerimiz ile alışveriş tercihlerimize de yansıyacaktır. Ancak satın aldığımız ürünlerden, estetik uygulamalardan, saç ve makyaj stilinden sonrasında memnun kalmama riski yüksek.

 

Diğer taraftan retro hareketine devam eden Merkür Oğlak burcundan Yay burcuna geriliyor. Bu da iletişim ve ulaşımda, seyahat ve eğitim planlamalarında aksama, erteleme, iptal durumlarıyla daha sık karşılaşabileceğimiz bir döneme girdiğimizi gösteriyor. Ayrıca inançlar ve hayat görüşleri konusunda daha inatçı, sabit fikirli tutumlar artabilir. Merkür Yay burcunda hele de retro iken bu konuda problemli çalışır. Saygısız, patavatsız, saldırgan bir tarzın da eşlik edeceği radikal söylemler can sıkıcı bir hal alabilir.

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page