top of page
2311.jpg

23 Ağustos 2023 – Çarşamba

Ayın Akrep burcunda ilerlediği bugün Güneş bir ay boyunca kalacağı Başak burcuna geçiyor. Gün genelinde derinden hisseden, analiz eden, sorgulayan, titizlenen bir modda olacağımızı söyleyebiliriz.

Ayın Venüs Jüpiter karesini tetiklediği öğlen öncesinde beklentilerimiz de tavırlarımız da abartılı olabilir. Çok mutlu olmak, çok sevilmek, ilgi görmek, çok kazanmak, çok harcamak, istediğimiz her şeye sahip olmak… Bu ruh hali bizi ilişkilerde kaprisli tavırlara sürüklerken kazanmak için düşünmeden risk almaya itebilir.

Önemli karar ve görüşmeler için Ayın Merkürden destek alacağı, dolayısıyla düşüncelerimizin daha akılcı, beklentilerimizin de daha makul olacağı öğlen sonrasını tercih etmekte fayda var.  

Ayın Uranüsle karşıt olacağı akşam saatlerinde ise daha çok da toplumsal alanda yaşanacak beklenmedik gelişmeler şaşırmamıza, bocalamamıza ve gerilmemize neden olabilir.

Diğer taraftan Merkür gece saatlerinde, 15 Eylüle kadar sürecek retro hareketine başlıyor. Retro, Merkürün hayli güçlü olduğu Başak burcunda gerçekleşecek. Olumlu anlamıyla zihinsel faaliyetlerimizde derinleşme, kendi düşünce ve tavırlarımızı analiz etme, yazınsal alanda güzel eserler üretme, belki de gizli kalmış bir yanımızı keşfetme fırsatı verebilir. Geçmişte kaybettiğimiz birtakım evraklar, unuttuğumuz paralar da ortaya çıkabilir. Görüşemediğimiz eski dost, komşu, okul arkadaşı, iş arkadaşı ve akrabalardan haberler gelebilir.

Olumsuz olarak ise; evrakları, yazılı kağıtları, mailleri, nakit paraları, işlem yaparken bankadaki paraları, kredi kartlarını, fiş, makbuz gibi şeyleri kolayca kaybedebiliriz. Hesap hataları yapabiliriz. Bir iş yaparken titizlenmekten işi zamanında bitiremeyebiliriz. Geçmişte aşırı titizlik ve takıntı kaynaklı sıkıntılar ya da sağlık sorunları yaşanmışsa bunlar tekrar ortaya çıkabilir. Ayrıca geçmiş yüzünden hem başkalarını hem de kendimizi o kadar çok eleştirebiliriz ki kendimizden sıkılabiliriz.

 

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE

bottom of page