top of page
ener.jpg

22 Şubat 2024 – Perşembe

Ayın Aslan burcunda ilerlediği bugün yaşam enerjimiz hayli yüksek olacak. Ancak egomuz da bir o kadar güçlü olacağından ilişkilerde sorun yaşamamız olası.

Özellikle de Ayın bugün kavuşan Venüs ve Marsla karşıt konumda olacağı ve Jüpiterle sert bir açı oluşturacağı gündüz saatleri bu açıdan biraz daha riskli görünüyor. İlişkilerde toleransımız düşerken beklentilerimizin yükselmesi karşılıklı gerginliklere neden olabilir. Dikkat çekme, ilgi görme ve pohpohlanma ihtiyacı artabilir. İlişkilerde beklentilerin karşılanmaması memnuniyetsizlik yaratabilir ve karşılıklı çekişmeler, tartışmalar gündeme gelebilir.

Ayrıca maddi konulardaki beklentiler de yükselecektir. Güzel olmak, beğenilmek ve iyi yaşamak için para ihtiyacı artarken abartılı harcamalar, planlanmadan yüksek kazanç hayaliyle yapılan yatırımlar, bunu yaparken eşe, aileye danışmamak yine ilişkilerde sorunlara neden olacaktır.

Venüs ve Marsın kavuşumu Şubat ayının kalanında ilişkilerde baskının, çekişmelerin hatta şiddete varan olayların artabileceğini gösteriyor. Ama bir taraftan da sosyal hayat canlanabilir, girişkenlik artarken tanışmak, arkadaş ve çevre edinmek ya da aşk ilişkilerine başlamak kolaylaşabilir.

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page