top of page
240.jpg

22 Nisan 2024 – Pazartesi

Gün boyunca Terazi burcunda ilerleyecek olan Ay gündüz saatlerinde Güney Ay Düğümü ile kavuşacak ve retro Merkürle karşıtlık oluşturacak. Akşam saatlerinde ise Chiron ve Venüsle karşıt konumda olacak. Bugün konumuz ilişkiler ve adaletle ilgili konular diyebiliriz.

Gündüz saatlerinde hem duygusal hem de zihinsel olarak geçmişe gitmemiz, eski olayları ve ilişkileri hatırlamamız, bizi rahatsız eden aşamadığımız konulara takılıp kalmamız mümkün. Bize yapılan yanlışların yanında bizim yaptıklarımızı da düşünebilir adaletle ilgili sorgulamalar yapabiliriz.

Gün içinde karşılaştığımız olaylara karşı da aynı tavrı sergileyebilir, bizi rahatsız eden, adil olmadığını düşündüğümüz durumlar karşısında sert tepkiler gösterebiliriz. Toleransımız düşük, dengemiz de bozulmaya müsait olacağından çabuk sinirlenebilir, iletişim kurarken zorlanabiliriz. Görüşmeler, alışverişler, pazarlıklar, uzlaşma gerektiren konular için pek de uygun bir günde değiliz.

 

Akşam saatlerinde özel ilişkiler alanında daha da zorlanmamız mümkün. Hem fiziksel hem de ruhsal olarak kendimizi yorgun ve kırgın hissedebilir, çabuk alınabilir, daha fazla ilgiye ihtiyaç duyabiliriz. Karşı tarafın da aynı ruh halinde olabileceğini düşünmek, kendimizi de sevdiklerimizi de fazla zorlamamak gerekiyor. Aksi halde mevcut kırgınlıkların yanına yenileri eklenebilir.

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page