top of page
220.jpg

22 Ağustos 2023 – Salı

Ay Akrep burcunda ilerliyor. Bu durum keskin duyguları ön plana çıkarırken gündüz saatlerinde Satürnden gelecek destek bu duyguları törpüleme ve kendimizi gerekli durumlarda frenleme imkanı sunuyor. Bu destek aynı zamanda sorumlulukların bilincinde olacağımızı, sakin, sabırlı ve temkinli davranacağımızı gösteriyor.

Gün boyunca böyle bir temkinlilik haline ihtiyacımız olacağını da söylemek gerek. Bugün kesinleşen Venüs Jüpiter karesi isteklerde aşırılık, müsriflik, bencillik, tembellik, şansını fazla zorlama, çok para kazanma ama daha fazlasını harcama riskine işaret ediyor. Sevme sevilme, beğenilme, pohpohlanma, mutlu olma ihtiyacı bizi yanlış tavırlara itebilir.

Diğer taraftan Mars ve Neptün karşıtlığı da bugün kesinleşiyor. Bu da yanlış motivasyonla harekete geçme, çabuk etki altında kalma, yanlış kişilere güvenme riskini artırıyor. Dalgınlaşabilir, detayları kaçırabilir, hesap hataları yapabiliriz. Bunun yanında evham, korku, önyargı ve takıntılar da irademizi bozabilir. Kısaca bugün yanlış karar vermeye, hata yapmaya ve bunlardan dolayı da kayıp yaşamaya yatkın olacağız. Ayrıca su, toprak, kimyasallar ve besin kaynaklı zararlar ile zehirlenmelere de açık olacağız.

Venüs Jüpiter karesi ile Mars Neptün karşıtlığının etkileri hafta boyunca devam edecek.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE

bottom of page