top of page
220.jpg

21 Nisan 2024 – Pazar

Ayın Terazi burcunda ilerleyeceği bugün iç huzurumuzu korumak, dengeli, uyumlu, adil ve nazik davranmak önemli olacak. Ancak başkalarından bunları beklerken biz ne kadarını karşılayacağız orası biraz tartışılır.

Bugün kesinleşen Jüpiter Uranüs kavuşumu insanlarda, toplumda, ekonomik ve sosyal göstergelerde, iklimde ve doğada dengesizlik, huzursuzluk, isyankarlık, abartı ve sıra dışılık işareti. Kavuşum Güneş Boğa Burcunda İkizler burcuna geçene kadar yani yaklaşık 1 ay etkili olacak. Büyük şans, para, maddi kaynak, buluş, keşif getirebileceği gibi maddi ve toplumsal kriz, ayaklanma, büyük afet ve kaza getirebilir.

Diğer taraftan Güneş ve Plüton arasında sert bir açı oluşuyor. Bu açı da hırs, ihtiras, despotluk, gözü karalık, istediğini elde etmek için sınır tanımama, inatlaşma, takıntı haline getirme, liderlerin, iş adamlarının, para ve güç sahiplerinin halkla, topluluklarla inatlaşması anlamına geliyor. Doğru yönetilirse büyük başarı getirebilir ama kolaylıkla zorbalığa ve çatışmaya da dönüşebilir. Ayrıca toprak kayması ve maden kazası da getirebilir. Bu açının etkisi 1 hafta sürecek.

Venüs ve Chiron da bugün kavuşuyor. 3 gün etkili olacak kavuşum aşırı derecede alınganlık işareti. Duygusal olarak kırılmaya ve hastalanmaya yatkın hale getirecek bu açı ruhsal olarak sıkıntılı insanları olumsuz olarak çok daha fazla etkileyebilir ve istenmeyen durumlara sürükleyebilir. Beğenmediğimiz insanları ya da sevdiğimiz insanların beğenmediğimiz yanlarını eleştirirken daha duyarlı davranmakta fayda var. Amacını aşan sözler söyleme ve yıkıma sebep olma riski hayli yüksek.

 

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page