top of page
ladybug.jpeg

21 Eylül 2023 – Perşembe

Ay Yay burcunda ilerliyor. Haber akışının yoğun olacağı bir gündeyiz. Ancak Ay gündüz saatlerinde Merkürle sert bir açı içerisinde olacak. Hem bireysel hem de toplumsal gündemimiz fazla hızlı ve değişken olabilir. İletişim de gündüz saatlerinde gergin akabilir.

Diğer taraftan Güneş Plutodan destek alacak. Bu da kararlılık, güç, hedef odaklılık ve başarı anlamına geliyor. Ne duyarsak duyalım şartlar ne kadar değişken olursa olsun kendi hedefimize yürüyebilir, gerekli durumlarda sabır ve kararlılık gösterebilir, amacımıza ulaşabiliriz. Güçlü kişilerden, kariyerimizde etkili olacak mevki sahibi kişilerden destek de bulabiliriz.

 

Güneş Pluto arasındaki üçgen açı aynı zamanda inadımız tutacağı anlamına da geliyor. Liderler ile ülkeleri ve ekonomileri yönetenler de bu modda olacak. Yaklaşık 1 hafta etkili olacak bu açı süresince zaman zaman sert ama önemli açıklamalar, kararlar ve birtakım yeni uygulamalar gündeme gelebilir. Bunlardan kolay kolay geri adım atılmayacaktır.

 

Bugünün özelinde gece saatlerinde Ay, Mars ve Venüsle uyumlu olacak. İlişkilerde sıcakkanlı, samimi, uyumlu tavırlar ön plana çıkacak. Tanışmak ve samimiyet kurmak istediğimiz kişilerle ilişkilerimizi geliştirebiliriz. Sevdiklerimizle birlikte keyifli, güzel bir gece geçirebiliriz.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE

bottom of page