top of page
210.jpg

21 Ekim 2023 – Cumartesi

Ayın Oğlak burcunda ilerlediği bugün Merkür ve Güneş Pluto ile sert açı oluşturuyor. Genel olarak kararlılık ve hedef odaklılığın ön planda olacağı ancak duyguların ve tutumların biraz sert olacağı bir gündeyiz. Esnemekte, uyumlu davranmakta, empati kurmakta, zayıflıklara ve hatalara tahammül göstermekte zorlanabilir, dediğim dedik ve inatçı tavırlar sergileyebiliriz. Tabi karşımızdaki de bu modda olacağından anlaşmazlıklar ve tartışmalar gündeme gelebilir. Tartışırken de derinlerde birikmiş kin ve kıskançlık gibi duygular açığa çıkabilir.

Dolayısıyla önemli görüşme ve başvuruları yapmak, önemli konuları gündeme getirmek, aile büyükleri veya mevki sahibi kişilerden talepte bulunmak için bugün pek de uygun görünmüyor. Ayrıca toplumun sinirlerini geren, tepkilere neden olan, iddialı, tehditkar, haddini ve amacını aşan açıklamalar da gündeme gelebilir.

Ayın Uranüs ve Neptünden destek alacağı akşam saatlerinde gündemden ve bizi sıkan konulardan sıyrılıp kendimize ve sevdiklerimize zaman ayırmak, her zamankinden farklı bir şeyler yapmak, yeni sosyal ortamlara girmek bize çok iyi gelebilir.

 

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE

bottom of page