top of page
2111.jpg

21 Aralık 2023 – Perşembe

Gün boyunca Koç burcunda ilerleyecek olan Ay gündüz saatlerinde Marstan destek alacak. Hayli enerjik, zinde ve girişken bir modda olacağımızı, birçok işimizi hızla ve beceriklilikle halledeceğimizi söyleyebiliriz. Normal şartlarda kendimizde gerekli güç ve cesareti bulamadığımız için ertelediğimiz işler varsa bugün başlayabiliriz.

Diğer taraftan Merkür ve Satürn arasında bugün kesinleşen ve önümüzdeki 3 gün boyunca etkili olacak uyumlu açı hedef belirleyip odaklanma, organize davranma, uygulanabilir planlar yapma ve uygulama konusunda bizi destekliyor. Merkür retro olduğundan karar verilmiş ama uygulamaya konmamış planlar, kanunlar, resmi uygulamalar da gündeme gelebilir. Ayrıca eksik ya da yanlış yaptığımız işlemleri, resmi yükümlülükleri, ödemeleri, yapılandırma işlemlerini, sıkıntılı bulduğumuz için bir anlamda kaçtığımız, ötelediğimiz her türlü işi, konuşma ve yazışmayı, alışverişleri, tamirat tadilat işlerini tamamlamak için de bu 3 günü kullanabiliriz.

Ancak bugün Venüs Uranüs karşıtlığı da kesinleşiyor. Bu açı da yine 3 gün etkili olacak. İş ve uğraştığımız konulardaki becerikliliği ilişkiler alanında gösteremeyebiliriz. İlişkilerde beklenmedik gelişmelere açık olacağız. Özel ilişkilerden, uluslararası ilişkilere kadar her türlü ilişki modelinde krizler yaşanabilir. Aldatma ve skandallar da açığa çıkabilir. Karşıtlığın Boğa ve Akrep burcu arasında gerçekleşiyor olması finansal suçlar ve yolsuzluklar ile tuhaf cinsel suçlar ve özel hayatla ilgili skandallara dikkat çekiyor.

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page