top of page
200.jpg

20 Ocak 2024 – Cumartesi

Ay saat 16.58 e kadar Boğa burcunda, sonrasında ise İkizler burcunda ilerleyecek. Neptünün desteğiyle başladığımız günün sabah ve öğlen saatleri nispeten rahat geçebilir. Ancak gün geneli pek de rahat geçecek gibi görünmüyor.

 

Güneş bugün Kova burcuna geçiyor. Ancak bu geçiş öncesinde Oğlak burcunun son derecesinde bulunan Plüton ile kavuşuyor. Anaretik derece olarak adlandırılan ve sonlanmaları, zorlanmaları, kontrolümüz dışında gelişen kadersel olayları ifade eden 29 derecedeki bu kavuşumun daha çok da toplumsal alanda etki yaratacak olaylara neden olması muhtemel. Ocak ayının geri kalanı bu açıdan hareketli geçebilir.

Dünya genelinde doğal afet, nükleer felaket, savaş, toplumsal kriz, ayaklanma, darbe, suikast, liderlerin ölümü, tutuklanması, kilit noktalardaki kişilerin vefatı, intiharı ya da kariyerinin sonlanması, mafya çatışmaları, gücün, yönetimin el değiştirmesi, büyük yapıların, organizasyonların, şirketlerin, mafyanın çöküşü gibi haberler duyabiliriz. Daha çok da bir dönemin bittiğine ve yeni bir dönemin başladığına işaret eden olaylara şahit olabiliriz.

Bugünün özelinde Ay da bu kavuşumu destekleyecek. Bu da aslında içten içe bir şeyleri beklediğimiz, hissettiğimiz ve olan bitene çok da şaşırmayacağımız anlamına geliyor.

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page