top of page
200.jpg

20 Nisan 2024 – Cumartesi

Ay Başak burcunda ilerliyor. Çalışkan, becerikli ve pratik bir modda olacağımız bugün Mars Uranüsten destek alacak. Bu da aynı zamanda hayli enerjik ve yaratıcı olacağımız, karar verir vermez hızla harekete geçeceğimiz, karşımızdaki durum ne kadar karmaşık olursa olsun cesaretle üzerine gideceğimiz ve hızla çözüm üreteceğimiz anlamına geliyor. Ayrıca bizden beklenenin dışında seçimler yapabilir, daha özgür ve biraz da isyankar tavırlar sergileyebiliriz.

Mars ve Uranüs arasındaki uyumlu açı 1 hafta daha etkili olacak ve Jüpiterin dahil olmasıyla etki genişleyecek. Uranüs daha çok jenerasyonla, sivil toplum örgütleriyle ve toplumsal konularla ilgili. Dolayısıyla bu günlerde büyüyecek, dalga dalga yayılacak sıra dışı toplumsal hareketler, protestolar, boykotlar gündeme gelebilir. Jenerasyon bazında beklenmedik ve özgün çıkışlarla karşılaşabiliriz, örneğin çocukların, gençlerin, yaşlıların ya da daha önce hiç sesi duyulmamış, itiraz etmemiş meslek gruplarının organize tepkilerini duyabiliriz. Şimdiye kadar hiç gündeme gelmemiş, hiç tepkiye neden olmamış konular da gündeme gelebilir.

Bugünün özelinde Ay gündüz saatlerinde Jüpiter ve Uranüsle uyumlu, Marsla uyumsuz açılar oluşturacak. Uyumlu açılar şans ve fırsat kapılarını açarken Marsla oluşacak uyumsuz açı zaman zaman gerginlik getirebilir. Maddi konular ve alışverişler başta olmak üzere her konuda adım atabilir, rahat ilerleyebiliriz. Ancak kazalara, sakarlıklara ve kavgalara da açık olacağız. Hızlı hareket ederken detayları gözden kaçırabiliriz.

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page