top of page
211.jpg

2 Ocak 2024 – Salı

Ayın Başak burcunda ilerlediği güne Uranüsün desteğiyle, hızlı, hevesli ve enerjik bir şekilde başlıyoruz. Toplumsal alanda, dahil olduğumuz gruplarda, çalıştığımız iş yerinde yeni koşul ve gelişmelerle karşılaşabilir, ilgimizi çekecek haberler duyabiliriz.  

Ancak çok da kolay bir gün olacakmış gibi görünmüyor. Ay gündüz saatlerinde Merkür ve Neptünle, akşam saatlerinde ise Marsla sert açılar oluşturacak. Gündüz saatlerinde zihnimiz çok dağınık olabilir, odaklanmakta zorlanabilir, biraz da olayları kendi anlamak istediğimiz gibi yorumlayabiliriz.  İletişim ve ulaşım problemleri ile yanlış anlamalar kaynaklı sorunlar yaşamaya açık olacağız. Ölçme, değerlendirme, hesaplama gerektiren işlerde, finansal işlemlerde, temizlik malzemeleri, ilaç ve kimyasallarla uğraşmamız gereken durumlarda her zamankinden daha dikkatli olmalıyız.

Akşam saatlerinde bu unutkan, tedbirsiz, dikkatsiz halimize bir de sakarlık eklenecek ve kazalara açık hale geleceğiz. Aslında gün geneli yağmur, çamur, toprak kayması ve sis kaynaklı sorunlar, teknik arıza ve sızıntı kaynaklı yangınlar, ayrıca trafik kazaları açısından fazlasıyla riskli görünüyor.

Merkür retrosu bugün tamamlanıyor. İlerleyen günlerde ertelenen işlerimiz açılabilir, iletişim ve ulaşım gecikmeleri düzelirken iptal olan organizasyonlar, imzadan dönen sözleşmeler tekrar düzenlenebilir.

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page