top of page
181.jpg

19 Haziran 2023 – Pazartesi

Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Haftaya Jüpiterin Satürnle oluşturduğu uyumlu, Güneşin ise Neptünle oluşturduğu sert açının etkisiyle başlıyoruz.

Jüpiter ve Satürn arasındaki uyumlu açı işle ilgili konularda ve para kazanma açısından verimli bir haftada olduğumuzu gösteriyor. Açının etkisi yaklaşık 15 gün sürecek. Ancak bu tam olarak şansı değil ekonomik anlamda güven ve istikrar ile sabrımızın ve emeğimizin karşılığını alma anlamında desteklenmeyi gösteriyor. Yani çalışarak, ticaret yaparak, yatırım yaparak, biriktirerek kazanmak, çalıştığımız sınavı geçmek, okuldan, kurstan mezun olmak, yapılmasını beklediğimiz, taksitini ödediğimiz evin tapusunu almak, arsamızın tarlamızın değerlenmesi, bankadaki paramızın büyümesi, yaptığımız inşaatın bitmesi ve alıcı çıkması gibi güzel gelişmeler yaşayabiliriz.

Önümüzdeki 3 gün etkili olacak Güneş ve Neptün arasındaki sıkıntılı açı ise özgüven sorunları, evhama kapılmak, kendini doğru ifade edememek, yanlış anlaşılmak, belirsiz ve ikircikli bir imaj çizmek, kararlı davranamamak, net bir tavır sergileyememek ve şüpheli görünmek anlamına geliyor. Yani kendimizi göstermemiz, liderlik etmemiz, kararlı görünmemiz gereken durumlarda istediğimiz sonucu alamayabiliriz. Yönetici, yetkili konumundakiler, siyasetçiler, iş adamları bu hafta belirsiz bir tavır sergileyebilirler ve güven oluşturmakta zorlanabilirler. Bu durum piyasaları etkileyebilir.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE

bottom of page