top of page
182.jpg

18 Kasım 2023 – Cumartesi

Sabah saatlerinde Oğlak burcunda ilerleyen Ay Plüton ile kavuşacak ve ardından saat 11.28 de boşluğa girecek, saat 14.28 de ise boşluktan çıkıp Kova burcuna geçecek. Diğer taraftan Güneş Mars ile kavuşacak.

Ay boşluktayken kararsız kalabilir, belirsizlikler nedeniyle net davranmakta ve günümüzü planlamakta zorlanabiliriz. Aslında duygularımız çok keskin ve derin olsa da dışarı yansıtmak istemeyebiliriz. İçten içe öfkeli ve sıkıntılı hissetmemiz mümkün.

 

Ay Kova burcuna geçtikten sonra daha dışa dönük davranacağız. Ayrıca Güneş Mars kavuşumunun etkisiyle son derece de enerjik olacağız. Tavır olarak daha samimi, sıcakkanlı, sosyal ortamlarda girişken, cesur ve meraklı davranabiliriz. Güneş Mars kavuşumu normal şartlarda canlı, hareketli, rekabetçi, liderlik eden, çabuk sinirlenen ama kin tutmayan bir yapıyı gösterir. Ancak bu kavuşum Akrep burcunda gerçekleşiyor. Bu da kin tutma, intikam için harekete geçme, gaddarlık, cinayete eğilim ve cinsel aktiviteye aşırı düşkünlük riski içeriyor.

Kavuşuma Neptün de destek olduğundan işin içine duygular, taraflı bakış açısı, hayal gücü, halüsinasyon ve hezeyanlar da dahil olabilir. Dolaysıyla bu açılar müthiş bir hayal gücü, yaratıcılık, kararlılık, yüksek enerji ve liderlik becerisi ile başarı getirebileceği gibi dengesiz, hezeyana kapılmış, sapkın ve suça eğilimli kişileri de tetikleyebilir.

Ayrıca zarar su enerjisinden gelecek gibi görünüyor. Bu da duygusal patlama ve taşkınlıkların yanında su taşkınlarına, su ve yanıcı sıvı, kimyasal dolu depo, kazan, tank, baraj, tanker gibi şeylerin, kanalizasyonun, yer altının, yanardağ ve madenlerin patlaması, yanması riskine işaret ediyor.

Önümüzdeki 5 gün etki bu şekilde sonrasında Satürnün frenleyici etkisi devreye girecek.

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page