top of page
171.jpg

17 Şubat 2024 – Cumartesi

Ay İkizler burcunda ilerliyor. Marsın desteğiyle güne enerjik bir şekilde başlasak da devamında Ay Satürnle sert açı oluşturacağından gündüz saatleri aynı tempoda geçmeyebilir. Bizim dışımızda gelişen durumlar, gecikmeler, aksaklıklar, iptaller, yapılması gereken işler, zorunluluklar, trafikle ilgili sorunlar nedeniyle bizim de hevesimiz biraz kırılabilir. Fiziksel olarak yorgun, duygusal olarak bıkkın hissetmemiz mümkün.

Diğer taraftan Merkür ve Uranüs arasında da sert bir açı oluşuyor. Hafta sonunda etkili olacak bu açı zihnimizin hayli aktif olacağını gösteriyor. İletişim trafiği de yoğun olacak. Beklenmedik son dakika gelişmeleri, sıra dışı hava ve doğa olayları, afetler, kazalar, toplumsal krizler, ulaşım ve iletişimle ilgili aksaklıklar, elektrik kaynaklı kesintiler yaşanması mümkün. Etki daha çok toplumsal alanda yaşansa da duyacağımız haberler zihnimizi yorarken bizim de gerilmemize ve tepki göstermemize neden olabilir. Ayrıca hafta sonu planlarımızı değiştirmemiz de gerekebilir.

Bunun yanında Venüs bugün Plüton ile kavuşuyor. Önümüzdeki 5 gün etkisini yoğun hissedeceğimiz bu kavuşum başarma, sevdiği beğendiği şeyleri elde etme, paraya ve güce sahip olma, sevdiklerine hükmetme isteğini yoğunlaştırabilir. Kavuşum hedefine ulaşma konusunda cesareti, girişkenliği ve hırsı artırarak başarı şansını yükseltecektir.

Ancak hırstan gözü dönen, suç işlemeyi göze alan, ayrıca kıskançlıkla sevdiğini bunalttığını fark etmeyen insanlar ile cinsel dürtülerini kontrol edemeyen insanlar ciddi sorunlara neden olabilir. Dolayısıyla bu kavuşum lüks ürün, elektronik eşya, takı, mücevher ve değerli madenlere yönelik hırsızlık olaylarını, aşk cinayetlerini, kaçırma ve taciz olaylarını da artırabilir.

 

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page