top of page
171.jpg

17 Kasım 2023 – Cuma

Ay Oğlak burcunda ilerliyor. İş, maddiyat ve sorumlulukların ön planda olacağı bugün hedef odaklı davranacağımızı söyleyebiliriz. Ancak gündüz saatlerinde Ayın Chironla sert açılanacak olması gereğinden fazla sorumluluk almak, çalışırken sağlığımızı geri plana atmak ve yeterince dinlenmemek kaynaklı sağlık sorunları yaşayabileceğimiz konusunda uyarıyor.

 

Ayın Uranüsten destek alacağı akşam saatlerini rutinin dışına çıkmak, yeni sosyal ortamlara girmek, eğlenmek, sevdiklerimize hoş sürprizler yapmak için değerlendirebiliriz.

Diğer taraftan kavuşmak üzere olan Güneş ve Marsın Neptünle uyumlu açıları kesinleşiyor. Bugün ve hafta sonu etkili olacak bu açılar enerjimizin, duygusal motivasyonumuzun ve sezgilerimizin hayli güçlü olacağı anlamına geliyor.

 

Kendimizi ve taleplerimizi rahatlıkla ifade edebilir, karşımızdaki insanın duygu ve isteklerini de kolaylıkla anlayabiliriz. Hem kendi inandığımız değerler için hem de başkalarına yardım etmek için cesaretle mücadele edebilir, çabaladığımız konularda da destek ve yardım görebiliriz. Bunun yanında yaratıcılık ve hayal gücü de güçlü olacak. Girişimler, görüşmeler, yardım faaliyetlerinin yanında yaratıcılık gerektiren işler ile mimarlık, mühendislik, dekorasyon işleri, proje çizimleri ya da bu konudaki seçimler ve alışverişler için de önümüzdeki birkaç gün verimli görünüyor.

Duyular dışı algılama da hayli yüksek olacak. Hafta sonu ilginç ruhsal deneyimlere açık. Ancak ruhsal sıkıntıları olanlar için bu biraz ağır gelebilir. Abartma, tamamen mantık dışına çıkma, kendine manevi, kutsal görev uydurma ve tehlikeli işlere girişme riski de var, dikkat…

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page