top of page

17 Eylül 2023 – Pazar

Ayın Terazi burcunda ilerlediği ve burcun yöneticisi Venüsün Jüpiter ile sert açı oluşturduğu bugün estetik, güzellik, mutluluk, keyif, konfor, aşk ve ilişkiler ön planda olacak.

Venüs Jüpiter karesi bugün kesinleşiyor ama etkisi önümüzdeki hafta da devam edecek. Bu 1 hafta boyunca hayattan ve ilişkilerden beklentilerimizin hayli yüksek olacağını söyleyebiliriz. Venüs ve Jüpiter her ikisi de iyicil gezegenler olduğundan burada keskin duygular, kötücül olaylar veya düşmanlıktan bahsedemeyiz. Ancak sevilmek, beğenilmek, takdir edilmek hatta pohpohlanmak, saygı ve değer görmek isterken karşı tarafın da bunları hak ediyor olduğunu görmeyebilir, fazla talepkâr ve hep almaya yönelik tavırlar sergilerken ilişkilerde sevgi ve değer konusunda alma verme dengesini göz ardı edebiliriz. Bu da ilişkilerimizin bozulmasına neden olabilir.

Maddi konularda ise sınırını bilmemek, yeme içme eğlence, giyim kuşam dekorasyon, küçük estetik dokunuş harcamalarını abartmak, olmayan parayı harcamak, borca girmek, ayrıca görgüsüzlük, zevksizlik, estetikten yoksun gösterişli ve fazla pırıltı eşyaları seçmek yine bu açının etkileri arasında.

Bugünün özelinde Ay gündüz saatlerinde Chironla karşıt konumda olacağından kendimizi biraz hasta, kırgın ve yorgun gibi hissedebilir, sevdiklerimizden daha da fazla ilgi bekleyebilir, göremezsek küsebilir ve kapris yapabiliriz.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE

bottom of page