top of page
171.jpg

17 Aralık 2023 – Pazar

Ay saat 22.59 a kadar Kova burcunda, sonrasında ise Balık burcunda ilerleyecek. Ancak bundan öncesinde saat 15.04 te boşluğa girecek. Diğer taraftan Güneş Neptünle sert bir açı oluşturacak.

Dolayısıyla gün genelinde ama daha belirgin bir şekilde öğlen sonrasında yönsüz, hedefsiz, dalgın, aklı ve duyguları karışık, değişken ruh halleriyle birlikte yarı uykulu yarı uyanık ve çoğunlukla uyuşuk bir modda olacağımızı söyleyebiliriz.

 

Ay boşluğa giremeden hemen öncesinde Güneşle uyumlu açı oluşturacağından ruh halimiz iyicil olabilir. Yardımsever, destekleyici, yapıcı, insanlara ve toplumsal konulara karşı duyarlı tavırlar sergileyebiliriz. Ancak gerçekliğini sorgulamadan olur olmaz her şeye aşırı duyarlı hale gelebilir, olayları görmek istediğimiz gibi görebiliriz. Duygusal ve maddi olarak sömürülme, kandırılma, yanlış yönlendirilme ve dolandırılma riski hayli yüksek bir gündeyiz.

Ayrıca bedenimiz de fazla duyarlı hale gelebilir. Baş dönmesi, baş ağrısı ve halsizliklerin yanında yediğimizden içtiğimizden olumsuz etkilenmeye, ilaç etkileşimlerine, alerji ve zehirlenmelere açık olacağız.

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page