15 Kasım 2021 – Pazartesi

Ay Koç burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinde etkili olan Ay-Satürn altmışlığının etkisiyle güne sakin bir ruh haliyle başlayabilir, yapılacak işlere konsantre olabiliriz. Genel olarak olgunluk ve sabır ön planda olacağından sabah saatlerinde sorumlulukları gözeterek kontrollü davranmak kolay olacaktır.

Ancak Güneşin Jüpiterle, Venüsün de Chironla zorlu açılarının kesinleşeceği bugün, Ay öğlen saatlerinde Chironla kavuşacak. Yani Ay bir şekilde olayları başlatan, tetikleyici bir rol oynayacak. Bu da bizim sabah saatlerindeki olgun ve sorumlu tavırları günün devamında gösteremeyeceğimiz, fazla duygusal ve hırçın davranabileceğimiz anlamına geliyor.

Egomuz ve gururumuz her şeyin önüne geçebilir, kendimizi, bilgimizi, yapabileceklerimizi abartabilir, hatta inada bindirebiliriz, isteklerde ve zevklerde aşırıya kaçabilir, düşünmeden harcama yapabilir ya da gereğinden fazla risk alabiliriz. Kibirle alacağımız kararlar bizi madden, manen ve ilişkiler açısından yanlışlara sürükleyebilir. Ayrıca, zaaflarımızı ve bizi neyin tetikleyeceğini bilen ya da egomuza oynayan, bize gaz veren insanlara karşı da dikkatli olmakta fayda var. Özellikle de yönetici konumundakilerin, makam mevki sahiplerinin zaafları veya özel hayatları kullanılarak skandallara sürüklenmesi olası.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE