top of page
150.jpg

15 Haziran 2023 – Perşembe

Ayın Boğa burcunda ilerlediği bugün huzur, istikrar ve güvence ihtiyacı ön plana çıkabilir. Ancak Ayın gündüz saatlerinde Uranüs ile kavuşumda olması ihtiyacımız olan istikrarı sağlamakta zorlanabileceğimizi gösteriyor.

Kontrolümüz dışında olan beklenmedik gelişmeler, sıra dışı durumlar ve son dakika haberleri nedeniyle planlarımızı değiştirmemiz gerekebilir. Ay Boğa burcundan geçerken bu tip durumlardan pek hoşlanmayız dolayısıyla bocalayabilir ve paniğe kapılabiliriz.

Diğer taraftan Merkür ve Satürn arasında sert bir açı oluşuyor. Bu da olumsuz düşünme, hazırlıklı olma adına olayların öncelikle en kötü sonlu versiyonunu akla getirme, düşünürken, plan yaparken, konuşurken bir konuya takılıp kalma, ana konuyu kaçırma, olaylara geniş bakamama ve alternatif yolları görememe anlamına geliyor. Ayrıca kendini yeterince ve doğru ifade edememe, sıcak, samimi, açık bir iletişim kuramama, bu nedenle de soğuk ve itici olarak algılanma riskine işaret ediyor.

 

Dolayısıyla bugün karşımıza çıkacak yeni durumlar aslında fırsat içerse bile bunu görmekte zorlanabiliriz. Ayın Neptünden destek alacağı akşam saatlerinde daha rahat hissedebilir, ilişkilerimizde de daha ılımlı, daha anlayışlı bir tutum takınabiliriz.

 

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE

bottom of page