top of page

15 Aralık 2023 – Cuma

Ay saat 20.56 ya kadar Oğlak burcunda, sonrasında ise Kova burcunda ilerleyecek.

Ayın Neptünden destek alacağı öğlen ve öncesi genel olarak sakin geçecek gibi görünüyor. Yapıcı tavırların, anlayış, empati ve yardımlaşmanın hakim olacağını söyleyebiliriz. Ayrıca Güneş, Ay Düğümleri ile uyumlu açılar oluşturuyor. Geleceğe yönelik yeni adımlar atabilir, eski ilişkilerimizi geliştirmenin yanında yeni bağlantılar da kurabiliriz. İşbirliklerine açık olduğumuz, eşit, adil ve paylaşımcı davrandığımız ölçüde maddi manevi kazanç sağlamamız mümkün.

Ayın Pluto ile kavuşum halinde olacağı akşamüzeri ise bu ılımlı, uyumlu ruh hali yerini hırsa ve inatçı tutumlara bırakabilir. Dediğim dedik tavırlar sergilerken kararlılıkla gereksiz inadı birbirine karıştırabilir, olur olmaz her şeyi güç mücadelesine dönüştürerek işleri yokuşa sürebiliriz. Açının kesinleşmesinin hemen ardından Ay saat 19.04 te boşluğa giriyor. Bu da takındığımız katı, uzlaşmasız tutumların sonuç getirmeyeceğini, işlerin sonuçsuz kalabileceğini teyit ediyor.

 

Neyse ki kavuşumun etkisi ile boşlukta kalma hali uzun sürmüyor ve Ay saat 20.56 da boşluktan çıkarak Kova burcuna geçiyor. Akşam saatlerinde sevdiklerimizle, dostlarımızla bir arada ya da en azından iletişim halinde olmayı, etkinliklere katılmayı ve sosyalleşmeyi tercih edebiliriz.

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page