top of page
130.jpg

13 Kasım 2023 – Yeniay

Bugün saat 12.27 de Akrep burcunun 20. derecesinde yeniay gerçekleşti. Önümüzdeki 1 ay boyunca karşımıza çıkacak yeni koşul ve gelişmelerde bu yeniay etkili olacak. İlk 15 gün etkisi daha da yoğun olacak.

Yeniay haritasında Ay ve Güneş Marsla kavuşuyor ve Uranüs bu kavuşuma karşıtlık oluşturuyor. Kısaca ani gelişen her türlü olaya, toplumsal kriz ve kargaşalara açık, fazlasıyla da kriminal bir yeniay.

Mars hayli güçlü bir pozisyonda, bu dönem gücümüzün, enerjimizin ve hırsımızın yerinde olacağını söyleyebiliriz. Bu bize başarı ve maddi kazanç getirebilir. Özellikle de ani çıkan fırsatları değerlendirirsek. Ayrıca Neptün yeniaya destek oluyor. Bu da inandığımız şeyler için mücadele ederken destek göreceğimiz anlamına geliyor. Bazılarımız, çok büyük bir efor harcayarak, hayallerine kavuşacak, diğer bir deyişle söke söke kupayı alacak.

Ancak o kadar güçlü bir enerji ve hırs söz konusu olacak ki bunu yönetmek pek kolay olmayacak. Çok istediği şeylere, güce, yetkiye, mevkiye, paraya kavuşmak isterken hırsına kurban giden, açgözlülük yüzünden kendi sonunu hazırlayan insanları duyabiliriz. Ayrıca öfkesini veya cinsel dürtülerini kontrol etmekte zorlanan insanlar bu dönem daha da saldırganlaşabilirler ve bunların sebep olduğu suçlar toplumda infial yaratabilir.

Yeniayda şu işaretler çok belirgin; trajedi, gaddarlık, ağır suçlar, işkence, taciz, zihinsel problemler, din ve inançlarla ilgili aşırılıklar, yaptığının doğuracağı sonuçları algılayamayacak kadar bir şeye çok inanmak, tuhaflıklar, sapkınlıklar, cinnet, intihar, savaş ortamlarında şiddet dozunun artması, kaza ve yangınlar, tuhaf doğa olayları, afetler, özellikle de su ve toprakla ilgili afetler, yeraltında patlamalar, yanardağ, maden, kanalizasyon patlaması…

Uranüsün dahil olması ise sıra dışılık, tepkisellik, ayrıca toplumsal alanda etki etme ve kriz işareti. Birebir biz sorun yaşamasak bile haberlerde izlediğimiz, sosyal medyada rastladığımız olaylar sinirlerimizi bozabilir ve tepki göstermemize neden olabilir. Dünyanın birçok yerinde çeşitli nedenlerle protestolar ve halk eylemleri artabilir.

Ayrıca tüm dünyayı etkileyecek siber saldırılar, elektriği kesme, iletişimi veya enerji akışını durdurma, üretim hattını sabote etme gibi eylemler gündeme gelebilir. Liderlere, patronlara, üst düzey yetkililere itibar saldırıları, sosyal medya yoluyla özel hayatlarını ortaya dökme gibi girişimler meydana gelebilir.

Bunun yanında liderlerin, siyasetçilerin, üst düzey kamu görevlilerinin ekonomik, siyasi veya toplumsal bir kriz sonrası mevkilerinden olması mümkün.

Önemli bir yarışa girmeniz, bir mevki veya ödül için rekabet etmeniz gerekiyorsa önümüzdeki 1 ay özel hayatınıza dikkat etmenizi öneririm. Dedikodu, çarpıtma ve kumpasla, rekabetin en pis en seviyesiz haliyle karşılaşabilirsiniz dikkat… Ödül ne kadar büyükse kavga da o kadar büyüyecek.

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page