top of page
1211.jpg

12 Mart 2024 – Salı

Ay Koç burcunda ilerliyor. Ay ve Chironun kavuşumuyla başlayacağımız günün sabah saatlerinde kendimizi hem ruhen hem de bedenen kırgın ve yorgun hissetmemiz mümkün. Ayrıca karşılaştığımız her tavrı kişiselleştirebilir ve çok çabuk alınabiliriz.

 

Öğlen saatlerinden itibaren ruh halimiz değişecek ve Marsın desteğiyle daha güçlü, enerjik, girişken, cesur ve özgüvenli bir hale geleceğiz. Alttan almayacağız belki ama kırılıp, alınıp, kaprisli bir tavır da takınmayacağız. Samimi, sıcakkanlı ve daha açık davranabilir, bu tavrımızla ilişkilerimizi de güçlendirebiliriz.

Ayrıca birçok işimizi hızla ve beceriklilikle halledebiliriz. Kendimizde yeterli enerji ve cesareti bulamadığımız için bir türlü başlayamadığımız işler varsa bugün öğlen saatlerinde başlayabiliriz. Başvurular ve yeni girişimler ile başlangıçlar için de uygun bir zaman dilimi olacak. Ancak Ay saat 14.08 de boşluğa gireceğinden bu saat öncesinde başlamış olmak gerekiyor. Ay boşluktayken başlanan yeni işler istikrarlı ilerlemeyebilir ve istendiği gibi sonuçlanmayabilir.

Diğer taraftan Venüs 5 Nisana kadar kalacağı ve son derece verimli olacağı Balık burcuna geçiyor. Aşkta romantizm ön plana çıkarken genel olarak ilişkilerde sevgi, anlayış, şefkat ve empatinin artacağını, paylaşma ve yardımlaşma duygusunun güçleneceğini söyleyebiliriz. Ancak bir taraftan da mantık çok fazla geri planda kalabilir ve hayır demek, fedakarlığın sınırını çizmek zorlaşabilir.

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page